Короткі новини

Краща дистанційна бізнес-освіта
7291
Якщо раніше очне навчання було більш популярне, то останнім часом... Read more...
Центри зайнятості залучають молодь до оплачуваних громадських робіт
8475
Донедавна дискусійне питання про те, чи охоче поєднують старшокласники та... Read more...
Держава надасть грошову допомогу випускникам педагогічних вузів
8432
В Міністерстві освіти затверджено порядок надання одноразової адресної грошової допомоги... Read more...
Літературний молодіжний конкурс "Витоки"
8163
Національний університет "Острозька академія» при підтримці мецената Ореста Цапа,... Read more...
Вступ до вузу без сертифікатів зовнішнього оцінювання (ЗНО) у 2011 році
9156
Перелік осіб, які мають право на підставі повної загальної середньої... Read more...
Joomla! Україна

Mobile Adsense

Новий Закон "Про вищу освіту" має розширити автономію вищих навчальних закладів, - міністр освіти

 

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник наголошує на необхідності прийняття нового законодавства в сфері вищої освіти

Про це він заявив відповідаючи на запитання щодо діяльності уряду в напрямку реформування вищої освіти, під час прес-конференції у Полтаві.

Міністр зазначив, що у новому проекті Закону "Про вищу освіту", який зараз представлений міністерством до обговорення, радикально розширена автономія вищих навчальних закладів в інституційному, фінансовому, економічному й академічному плані.

Так, Дмитро Табачник розповів, що університети матимуть право визначати розмір заробітної плати кращих викладачів, тож зможуть належно заохочувати та запрошувати лекторів не лише з інших міст України, а і з-за кордону.

Однією з найважливіших новацій проекту Закону України "Про вищу освіту" міністр назвав те, що майно й зароблені кошти від освітніх послуг, наукових розробок, трансферту технологій мають повністю залишитися у вищих навчальних закладах.

Крім цього, вищі навчальні заклади отримають право створювати власні компанії, мати колективні права на патенти, вільно розміщувати кошти на депозитних рахунках.

"Ще одна важлива новація – університети визначатимуть максимальне і мінімальне навантаження на викладачів і у них з’явиться можливість плідно й продуктивно займатися науковою діяльністю. Це є великим кроком уперед", - підкреслив Табачник.

Як повідомлялось раніше, Міністерство освіти продовжує роботу з удосконалення змісту норм законодавства про вищу освіту.

На початку березня, затверджено склад експертної групи, якій доручено доопрацювати нову редакцію проекту закону та врахувати зауваження й пропозиції, що надійшли до міністерства під час обговорення законопроекту.

Наразі нова редакція документу оприлюднена для обговорення громадськістю.

За матеріалам: Освіта.ua